03-5581590

רעיונות לעיצוב קירות בחדרי ילדים

עיצוב חדר ילדים ועיצוב הקירות בחלל זה מצריך תכנון ראשוני ותאום כל הפרטים מראש, חשיבה כוללת ואיזון צבעים במטרה להשיג חלל מזמין ונעים.

חדר הילדים מהווה חלל רב שימושי בו הילדים משחקים, לומדים וישנים ולכן עיצוב החדר צריך להיות מותאם לכל אותם צרכים. חשוב מאוד לשתף את הילד ולקבל ממנו רעיונות. נכון לשלב צבעים אך אם זאת חשוב להקפיד לא ליצור עומס רב מידי בצבעים דומיננטיים העלולים להפריע למנוחה.

חשוב לבחור צבעים שהם ידידותיים לסביבה ואינם פולטים חומרים נדיפים מסוכנים לחלל החדר, צבעים רחיצים. שימוש בצבעים כאלו מומלץ במיוחד גם עבור ילדים הסובלים מאלרגיות. כיום, ניתן למצוא בשווקים צבעים שהם טבעיים ובו זמנית עמידים לאורך זמן.אחד הרעיונות היצירתיים יותר, הוא צביעה של קיר או אפילו דלת בצבע לוח, המאפשר ביטוי אישי של יצירתיות הילדים בעזרת גירים. כאשר בוחרים להשתמש בקיר שהוא לוח לא חייבים לצבוע קיר שלם אפשר כמובן לחלק או לתחום גודל רצוי אותו צובעים.

תוכלו לצבוע את הקיר בגוונים שונים. בטכניקות שונות בצבעים מבריקים, נוצצים או להשתמש בטפט קיר או מדבקות קיר בדמויות שונות, ניתן לשלב טפט בחלקו התחתון של הקיר ולתחום אותו בגובה מטר בפס הפרדה מפוליאוריטן, ולצבוע מעל הפס בצבע בגוון מסויים.

בין אם בחרתם בצבע או בטפט תוכלו לשלב הדבקה של קרניזים דקורטיביים בסמוך לתקרה או פנלים בסמוך לרצפה. מבחר סוגי הקרניזים הוא רחב וניתן להשיג היום קרניזים חלקים או קרניזים בעלי מרקם ודוגמאות שונות. את הקרניזים ניתן לשלב בצבעם הטבעי או לצבוע בצבע הרצוי בהתאם לגוונים בחלל. ההדבקה של קרניזים היא פשוטה ונוחה ויכולה להיעשות גם באופן עצמאי ללא מחויבות בבעל מקצוע.

בכל סוגי הפעילויות של הילדים בחדר. אחת ההמלצות היותר טובות היא לדפדף במגזינים ובאתרי עיצוב בכדי לקבל רעיונות ולגוון באפשרויות.

מאמרים נוספים: