03-5581590

קרניזים לעיצוב המטבח

קרניזים ופרופילים דקורטיביים כבר הפכו מזמן לטרנד עיצובי ובאים לידי ביטוי באופן שוטף בתכניות אדריכליות. ניתן לראות יותר ויותר קרניזים וחיפויי קיר לפנים ולחוץ הן בבתים פרטיים,דירות וכן במשרדים ומבני ציבוריים.

אחד מחלקי הבית עבורם מיועדים קרניזים דקורטיביים מעניינים הוא חלל המטבח. בעוד רבים מאיתנו נוטים לייחס לעיצוב מטבח בעיקר את עניין ארונות המטבח קרי רכישת ארונות מטבח מעוצבים או שיפוץ מטבח קיים הרי שאלמנטים דקורטיביים, למשל קרניזים ,חיפויי קיר ,פנלים לרצפה או פרופילים דקורטיביים בין התקרה לקיר נתפסים כחלק משני בעיצוב מטבח. לא כך הדבר, יותר ויותר אדריכלים כוללים פרופילים וקרניזים למטבח בתוכניות שיפוץ המטבח ופסי עיטור (קרניזים) גם בארונות המטבח עצמם.

שימוש בקרניזים ופרופילים דקורטיביים במסגרת שיפוץ מטבחים

מעצבי פנים ואנשים פרטיים רבים אשר עורכים שיפוץ בבית או במשרד נעזרים במגוון רחב של קרניזים ואלמנטים דקורטיביים אחרים על מנת להעניק לאותו חלל מראה שונה לחלוטין מזה שאפיין אותו לפני השיפוץ.

כך, גם במסגרת שיפוץ מטבחים ניתן למצוא כיום מגוון קרניזים דקורטיביים אשר יכולים להעניק למטבח טאצ’ שונה לחלוטין מזה שאפיין אותו לפני כן. אחת המאפיינים האטרקטיביים ביותר של שימוש בקרניזים ופרופילים דקורטיביים בעת שיפוץ המטבח הוא המחיר הנמוך, והתועלת האסתטית הגבוהה המתקבלת עבורו. בעוד שיפוץ המטבח עלול להיות עניין לא זול, החלק של הקרניזים ושאר האלמנטים הדקורטיביים עשוי להיות דווקא תוספת פשוטה ומשדרגת.

לעומת פעולות נפוצות יחסית בשיפוץ מטבחים כמו חציבה בקירות, העברה של קווי חשמל וגז וכו’, רכישה והתקנה של קרניזים למטבח היא תהליך זול יחסית, אשר מעניק ערך אסתטי עצום – באמצעות שימוש נכון בקרניזים ופרופילים דקורטיביים למטבח ניתן להעניק לו מראה מסוגנן מסוגים שונים, תוך הוצאה כספית נמוכה יחסית.

כיצד לבחור קרניזים למטבח בעת השיפוץ?

נניח ואנחנו עורכים שיפוץ במטבח ומעוניינים להשתמש בקרניזים ופרופילים דקורטיביים על מנת להעניק לאזור זה של הבית מראה מסוגנן ואסתטי מסוג מסוים – כיצד נדע אילו קרניזים לבחור ואילו פרופילים יתאימו?

על מנת להחליט זאת יש להתחשב כמובן בשאר האלמנטים האסתטיים באותו מטבח, כמו גם בפינת האכילה ובשאר חדרי הבית. אחת הדרכים האפשריות הן כמובן להתייעץ עם מעצב/ת פנים, השרות ניתן באולם התצוגה של חברתינו, אשר יסייעו לנו לעצב את המראה החדש של המטבח, ולהתאים את הקרניזים ושאר האלמנטים לתמונה הכללית שאנו מעוניינים ליצור. בנוסף, ניתן להגיע ולהתרשם ממגוון הקרניזים והפרופילים בתצוגה שלנו, לקבל רעיונות וגם ייעוץ מקצועי מאנשי המקצוע המנוסים בעולם הקרניזים הדקורטיביים. לאחר התייעצות וסקירה של מגוון אפשרויות שונות כבר יהיה לכם קל הרבה יותר להחליט על כיוון כללי ולהבין אילו אלמנטים ספציפיים מתאימים עבור שיפוץ הבית.

כל האמור בגדר המלצה בלבד.

מאמרים נוספים: