03-5581590

על עיצוב סלון וחיפויי קיר

סלון הבית, הוא חלל בו אנחנו מארחים ומתגאים בבית. לפיכך נרצה לעצב אותו בצורה מרשימה וזה לרוב החדר המושקע ביותר מבחינת עיצוב פנים. לדקור סטאר מגוון רב של אלמנטים עיצוביים המתאימים לעיצוב סלון- קרניזים, פנלים , סרגלים דקורטיביים, חיפויי קיר , עיטורים לקירות, עמודים ועוד. להלן כמה טיפים שיסייעו לכם לעצב סלון ולמעשה כל חדר בבית.

גיבוש הרעיון העיצובי

ממה מתחילים? תמיד כדאי להתחיל מתכנית מסודרת ולגבי עיצוב, מגיבוש רעיון עיצובי. מדובר על הסגנון שבו נעצב את הסלון וכל כיוון מיוחד, שאליו ניקח סגנון זה. כל חלל בדירה עומד בפני עצמו וניתן לעצב אותו באופן מיוחד. עם זאת, רצוי כמובן שהוא גם ישתלב באופן “הגיוני” בעיצוב של שאר הדירה. להחלטות עיצוביות שונות תהיינה השלכות כספיות ואחרות, כולל לגבי הזמן שייקח לממש את העיצוב המתוכנן ומידת ההפרעה שתיווצר, לשימוש השוטף בסלון ובדירה בכלל. גיבוש הרעיון והתכנית המעשית שנגזרת ממנו, יאפשרו התאמה לטעמכם האישי וגם עמידה במגבלות המשאבים שעומדים לרשותכם.

מרכיבים חשובים בעיצוב הסלון

בסלון עשויים להיות רכיבים קיימים שלא תרצו להחליף או לשנות. במקרים כאלה, העיצוב יצטרך להתחשב קודם כל בהם. מעבר לכך, אלה כמה רכיבים בולטים בעיצוב סלון:

צבע – אין כמו צבע חדש על הקירות, בכדי לרענן ולשנות מראה של חדר במהירות.

ריצוף – בתחום הריצוף יש כיום מבחר עצום של אפשרויות עיצוביות. לגבי הסלון, מומלץ לזכור גם את הצורך הגדול במיוחד לשמור על ניקיונו. מסיבה זו, רואים שנפוצה במיוחד הבחירה במרצפות מסוג גרניט פורצלן (קלות יחסית לניקוי ומגיעות במבחר אפשרויות גדול).

פנלים – פנל רצפה הוא אלמנט שמשלים ו”מחבר” באופן טבעי את הריצוף והקירות. גם כאן, ישנו מבחר גדול, שתוכלו בקלות להתאים לריצוף ולעיצוב הסלון בכלל.

קרניזים – מה שעושים הפנלים “למטה”, עושים הקרניזים “למעלה”. קרניז במיוחד, הוא מרכיב שמסוגל לשדרג מראה של סלון, במהירות, בקלות ובזול.

סרגל פס הפרדה – “באמצע” בין הקרניזים לפנלים, ניתן למקם סרגלי הפרדה (פסי הפרדה). פסים אלה, מסייעים להפריד ולהדגיש אזורים שונים בקירות, באופן ויזואלי.

עיצובים בגבס – גבס הוא חומר גמיש מאוד לשימוש בעיצוב וגם זול יחסית. הוא מאפשר עבודה מהירה ומגיע בואריאציות רבות, בהתאם לצורך. למשל, אלמנט גבס שהוא גם חסין אש.

המשטחים הגדולים – בכל כניסה לחדר, תופסים את העין בעיקר המשטחים הגדולים שרואים. מלבד ריהוט וכדומה, הדבר מתבטא גם במה שתלוי על הקירות ואפילו באלמנט צנוע, כמו כריות דקורטיביות. מאחר שדברים מסוג זה זמינים יחסית בזול ובמבחר גדול, כדאי לקחת אותם בחשבון.

תכנון התאורה והריהוט בסלון

שני אלמנטים שבולטים מייד לעין בסלון, הם ריהוט ותאורה. לכאורה, מדובר על שני דברים שונים לגמרי. בפועל, ריהוט הוא דבר מרכזי שאליו העין נמשכת בכניסה לחדר ותאורה טובה, יוצרת מייד אווירה מיוחדת בפני עצמה. הריהוט קרוב לוודאי שלא יהיה כסאות גינה מפלסטיק, אבל מה בדיוק תבחרו, תלוי כמובן בסגנון הכללי שעליו החלטתם. התאורה מורכבת למעשה משילוב של תאורה טבעית (לצד פתרונות הצללה) ותאורה חשמלית. בסלון לא מקובל “להתפרע” יותר מדי עם צבעי התאורה. למשל, סביר שלא תבחרו שם בנורות שיוצרות אור ירוק. עם זאת, גווני התאורה השונים, עוצמת התאורה, השילוב של ספוטים ואור מציף, עושים ביחד הבדל גדול. כמובן, ריהוט ותאורה יכולים וצריכים גם להתייחס זה לזה. אם יש למשל פינת אוכל קטנה בסלון, מתאים לשים מעליה אור רחב וחזק. אם יש פינת קריאה – אולי תשימו בה מנורת שולחן קטנה. בתי התאורה עצמם, מהווים אלמנט אסתטי חשוב, שיציב בפניכם עושר עצום של אפשרויות בחירה. גוף התאורה עשוי להיות אלמנט אסתטי חשוב ובולט בסלון ואפילו מרכזי. מצד שני, ניתן להצניע אותו בעזרת גופי תאורה שקועים, שמובנים בתוך הקיר – דבר שעשוי להתאים, אם בחרתם בעיצוב בסגנון מודרני ומינימליסטי.

טיפים חשובים

כיסוי הרצפה – יש סוגים מסוימים של כיסוי לרצפה, אשר יכולים לשנות מראה של חדר, כולל סלון, במהירות ובצורה משמעותית מאוד. שטיח מקיר לקיר הוא אחד מהם וכיסוי נוסף הוא הפרקט. פרקטים מגיעים בכמה וכמה סוגים. לסלון, אולי תעדיפו להשקיע דווקא בפרקט קלאסי מעץ. אם תרצו לחסוך, ישנן אופציות עם פחות עץ, יותר “סינתטיות”, אך גם הן איכותיות. ה”תפרנים” במיוחד, כולל מי שממש לא מחבב את המרצפות הקיימות בסלון, יכולים למקם שטיח גדול במרכז החדר.

צביעה זה לא רק צבע – צביעה לא חייבת להיות רק בחירת צבע וגוון וצביעה אחידה איתם. ניתן לבצע גם מה שנקרא צביעה דקורטיבית, כולל יצרת אפקטים מיוחדים כמו קטיפה, חספוס, בטון או שיש.

חיפוי קירות – חיפויים לקירות משדרגים מאוד את קירות הבית, מראה שמעלה תחושות של עיצוב “עתיק”, כפרי” ואולי “תעשייתי”. חיפויי קיר דקור סטאר קיימים במגוון חומרים וטקסטורות ומיושמים בהדבקה. לא מדובר בהכרח על הוצאה גדולה, מאחר שניתן להשתמש בחיפוי קיר דומיננטי אחד שנותן מראה מעוצב לכל החלל בכדי להפריד ויזואלית אזור מסוים. דקור סטאר מתמחה במגוון סגנונות רב של חיפויי קיר ומומלץ לבדוק באתר או להגיע לאולם התצוגה של דקור סטאר בחולון.

באדיבות אתר טוב תודה.

מאמרים נוספים: