03-5581590

עיצוב נורדי

עיצוב נורדי, המכונה גם עיצוב סקנדינבי, הוא סגנון עיצובי המתאפיין בפשטות, פונקציונליות ואלגנטיות. הסגנון הזה זכה לפופולריות רבה ברחבי העולם בזכות השילוב המושלם בין אסתטיקה לשימושיות. במאמר זה נעמיק במאפיינים המרכזיים של העיצוב הנורדי ונציע טיפים כיצד תוכלו לשלב אותו בעיצוב ביתכם – מבחירת הצבעים, דרך הריהוט והאביזרים ועד הפרופילים הדקורטיביים.

 

מאפייני העיצוב הנורדי

 

  • מינימליזם ופשטות – אחד המאפיינים הבולטים של עיצוב נורדי הוא המינימליזם. הסגנון מתמקד בקווים נקיים ובחומרים טבעיים, תוך הימנעות מעומס ויזואלי. העיצוב הנורדי שם דגש על פריטים בודדים ואיכותיים במקום על כמות רבה של אביזרים, מה שיוצר חללים פתוחים ונקיים.

 

  • צבעים בהירים וניטרליים – העיצוב הנורדי מתאפיין בשימוש בצבעים בהירים וניטרליים כמו לבן, אפור, בז’ ותכלת. צבעים אלו מעניקים לחלל תחושת מרחב, אור וניקיון. השימוש בצבעים ניטרליים מאפשר גם לשלב בקלות פריטים צבעוניים ואביזרים דקורטיביים, המשדרגים את המראה הכללי של החלל.

 

  • חומרים טבעיים – חומרים טבעיים כמו עץ, אבן, וזכוכית הם חלק בלתי נפרד מסגנון העיצוב הסקנדינבי. השימוש בעץ בגוונים טבעיים ורכים מוסיף חמימות לחלל ומייצר תחושת ביתיות ונוחות. השילוב של חומרים טבעיים מעניק למרחב הביתי מראה הרמוני ומעודן.

 

שימוש בריהוט ואביזרים בסגנון עיצוב נורדי

 

הריהוט בסגנון הנורדי שם דגש על פונקציונליות ונוחות. הרהיטים הם בדרך כלל פשוטים בעיצובם, אך מאוד איכותיים ועמידים: שולחנות, כיסאות וספות המעוצבים בסגנון הזה מתאפיינים בקווים נקיים ובעיצובים קלאסיים, המשלבים יופי ופונקציונליות. הם משתלבים עם תאורה ייחודית, שהיא מרכיב חשוב בעיצוב נורדי. הסגנון שם דגש על שימוש בתאורה טבעית ככל האפשר – ולכן חשוב לשלב חלונות גדולים ולאפשר כניסת אור טבעי. בנוסף, תאורה מלאכותית בדמות מנורות תלייה, מנורות רצפה ונורות שולחן בסגנון נורדי, תורמות ליצירת אווירה נעימה ומרגיעה.

 

במסגרת כללי העיצוב הסקנדינבי, אביזרים דקורטיביים הם פרטים קטנים שמשדרגים את המראה הכללי של החלל. אם אתם רוצים לדבוק בסגנון, מומלץ שתשתמשו בפריטי טקסטיל ככריות ושטיחים ובצמחים ומראות כדי להוסיף עניין וחמימות לבית. האביזרים צריכים להיות פשוטים ואלגנטיים, ולהשתלב בהרמוניה עם שאר הריהוט.

 

פרופילים דקורטיביים לסגנון עיצוב נורדי – רוכשים בדקור סטאר!

 

פרופילים דקורטיביים ונישות הם חלק חשוב מהעיצוב הנורדי. הם מאפשרים ליצור חללים מעניינים ומעוצבים, תוך שמירה על המינימליזם והפונקציונליות שמאפיינים את הסגנון. הפרופילים מוסיפים מימד נוסף של עומק ועניין לחדרים, ונישות מאפשרות אחסון חכם ואסתטי. אם אתם רוצים להוסיף פרופילים דקורטיביים מותאמים אישית לפרויקט העיצוב הנורדי שלכם – דקור סטאר זאת הכתובת שלכם.

 

כאחת החברות המובילות בארץ בתחום הפרופילים הדקורטיביים, עם ניסיון של כ-30 שנים, אנו מציעים מגוון רחב של פתרונות עיצוביים המתאימים לסגנון הנורדי, כולל פנלים לרצפה, נישות, כרכובים, פרופילי תאורה, קרניזים דקורטיביים ועוד. באולם התצוגה שלנו ברחוב המרכבה 26, חולון, תוכלו להתרשם ממגוון המוצרים ולקבל ייעוץ מקצועי להתאמתם לביתכם.

מאמרים נוספים: